Jak skutecznie odwieść od prawdziwego bogacenia się? – Czesław Dec

Ponad 5 tys. lat historii złota i srebra jako światowego pieniądza daje do myślenia. Zaprzeczycie? Powiecie, że to nieprawda, powiecie, że świat rozstał się ze złotem w 1971 r., gdy prezydent Richard Nixon wycofał jednostronnie USA z porozumień zawartych w Bretton Woods, rezygnując przy tym jednocześnie z parytetu złota?

pj-2018-02a-18
Otóż nic podobnego. Banki inwestycyjne, bulionowe i centralne nigdy tak naprawdę z nim się nie rozstały. W dalszym ciągu rozliczają się pomiędzy sobą tymi kruszcami, tylko banki komercyjne stojące niżej w hierarchii systemu finansowego świata i obsługujące rynki regionalne używają pieniądza fiducjarnego/ papierowego. Prawdziwa wartość to złoto i srebro Najzamożniejsi ludzie na świecie, tzw. elity finansowe świata, nigdy nie zrezygnowały przy budowie i pomnażaniu swojego majątku z zabezpieczania go tymi kruszcami. Złoto i srebro było zatem i wciąż pozostaje prawdziwą wartością z tym tylko, że srebro znalazło więcej zastosowań od złota w przemyśle, stając się dodatkowo metalem przemysłowym (podobnej analogii można by doszukiwać się w parze platyna i pallad).

Skoro zatem banki inwestycyjne, bulionowe i centralne, a obok nich elity finansowe świata nigdy nie zrezygnowały ze złota i srebra jako wartości samej w sobie, to dlaczego i komu zależy na tym, aby nas odwieść od prawdziwego bogacenia się? Dlaczego gdy oni w pełni korzystają z dobrodziejstw płynących z posiadania złota i srebra inwestycyjnego, nam grozi się wieloletnim więzieniem za jego posiadanie do kary śmierci za obrót i oddziałuje na psychikę, utrzymując te groźby, wprawdzie modyfikowane, ale przez 40 lat? Nas zniechęca się do jakiegokolwiek oszczędzania poprzez przedstawianie w mediach materiałów o nieetycznych zakupach tzw. krwawego złota czy diamentów, nazistowskich ofiarach i całych narodach łupionych przez nich ze złota i kosztowności lub o nielegalnym obrocie zł […]

 

Źródło: https://www.polskijubiler.pl/artykul/8151/uruchom-posiadane-zasoby-i-zacznij-sie-bogacic.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *